​Kontakt

Här hittar du telefonnummer och andra kontaktuppgifter till skolan och oss som arbetar här. Vad det än gäller – frågor, problem, tips eller idéer – tveka inte att kontakta oss!

Kontaktformulär

Om du har behov av studie och yrkesvägledning, intagning till hösten 2018 kontaktar du Stig.

Eva Widgren, Rektor

073-6205482
eva.widgren@tabyyrkesgymnasium.se

Henrik Von Porat, Huvudman

070-3165861
Henrik.von.porat@telia.com

Ulla Wrethagen, Biträdande rektor

073-620 54 81
ulla.wrethagen@tabyyrkesgymnasium.se

Stig Wiström, Studie och yrkesvägledare

stig.wistrom@tabyyrkesgymnasium.se

Besöks- och postadress:

Täby Yrkesgymnasium
Enhagsvägen 11
187 40 Täby


Administration

Agneta Romedahl

Agneta Romedahl
E-post: agneta.romedahl@tabyyrkesgymnasium.se
Tel: 073- 074 05 65

Lärare

Göran Pihl

Göran Pihl
Ämne: Yrkeslärare, personbil
E-post: goran.pihl@tabyyrkesgymnasium.se

Stefan Runberg

Stefan Runberg
Ämne: Yrkeslärare, transport
E-post: stefan.runberg@tabyyrkesgymnasium.se

Person

Helena Hjord
Ämne: Yrkeslärare, transport
E-post: helena.hjord@tabyyrkesgymnasium.se

Iwona Sjölie

Iwona Sjölie
Ämne: Matematik och Naturkunskap, förstelärare
E-post: iwona.sjolie@tabyyrkesgymnasium.se

Mats Rösund

Mats Rösund
Ämne: Yrkeslärare, personbil
E-post: mats.rosund@tabyyrkesgymnasium.se

Person

Pierre Becker
Ämne: Lack & Karosslärare
E-post: pierre.becker@tabyyrkesgymnasium.se

Johan Dagermark

Johan Dagermark
Ämne: Religion, Samhällskunskap, Historia
E-post: johan.dagermark@tabyyrkesgymnasium.se

Anna Sandberg

Anna Sandberg
Ämne: Svenska, Engelska
E-post: anna.sandberg@tabyyrkesgymnasium.se

Kristoffer Gustafsson

Kristoffer Gustafsson
Ämne: Idrott
E-post: kristoffer.gustafsson@tabyyrkesgymnasium.se

Person

Joakim Westerlund
Ämne: Elevassistent
E-post: joakim.westerlund@tabyyrkesgymnasium.se

Gunilla Klevhamre

Gunilla Klevhamre
Ämne: Språkintro, SVA lärare
E-post: gunilla.klevhamre@tabyyrkesgymnasium.se

Simon Överström

Simon Överström
Ämne: Språkintro, SVA lärare
E-post: simon.overstrom@tabyyrkesgymnasium.se

Rabi Yousef

Rabi Yousef
Ämne: Språkintro, SH lärare
E-post: rabi.yousef@tabyyrkesgymnasium.se

Kurator

Person

Monica Jones
E-post: monica.jones@tabyyrkesgymnasium.se
Telefon: 0737-019149
Monica är på skolan måndagar och torsdagar.

APL-koordinator

Urban Wrethagen

Urban Wrethagen
E-post: urban.wrethagen@tabyyrkesgymnasium.se


Synpunkter och Klagomål

Vårt mål är att erbjuda en bra lärmiljö och en utbildning av god kvalitet. Därför är det viktigt för oss att få ta del av synpunkter och klagomål i syfte att kunna utveckla och förbättra verksamheten

Till vem framför jag mina synpunkter och klagomål?

Du kommer att få svar inom 10 arbetsdagar. Svar ska lämnas muntligt eller skriftligt.